Więcej o Calligraphy Health System

Caligraphy Health System

Według Mastera Yanga, twórcy Systemu, na nasze zdrowie składają się 4 powiązane ze sobą elementy:

  • 20% prawidłowe odżywianie
  • 20% aktywność fizyczna – optymalny ruch dla naszego organizmu
  • 20% nastawienie do tego co nas w życiu spotyka – jak radzimy sobie ze stresem, emocjami i myślami.
  • 40% serwisowanie narządów wewnętrznych. Emocje uderzają bezpośrednio w układ trawienny.

Caligraphy Health System oddziaływuje na wszystkie cztery obszary, pomaga je zharmonizować, koncentrując się przede wszystkim na wytwarzaniu energii. Dzieje się to w trzech krokach:

  1. Zwiększa się dostarczanie tlenu do organizmu, gdy czerwone krwinki zaczynają się oddzielać od siebie, rozkładając skupione struktury. Dzięki temu każda krwinka zaczyna transportować więcej tlenu. Daje to energetyzujący i odmładzający efekt każdej komórce w organizmie. Jest to również kluczowy czynnik w procesie detoksykacji organizmu.
  2. Miękkie tkanki ciała – mięśnie, ścięgna i więzadła – zaczynają się rozluźniać. Powoduje to pełniejsze otwarcie stawów i usunięcie blokad przepływu energii Qi w ciele.
  3. Wraz z praktyką ciało i umysł się integrują, stres i negatywne nastawienie ustępują, rozwija się stan zwiększonego naturalnego szczęścia. To praktyka polegająca na głębokim uspokojeniu, w wyniku której odczuwamy swoje ciało jako uziemione i bardziej lekkie.

 

zapisz się na kurs

Zhen Hua Yang

Twórca systemu Master

Jego wiedza na temat cyrkulacji energii w ciele, regeneracji narządów wewnętrznych, procesów utrzymania homeostazy w organizmie ma korzenie w medycynie chińskiej. Od 500 lat, z pokolenia na pokolenie, w jego rodzinie przekazywana jest mądrość i tajemnica długowieczności wojowników.

Jako dziecko Zhen Hua został wysłany do klasztoru Shaolin, gdzie rozwijał się pod okiem wielkiego mistrza Hai Deng. W trakcie pięćdziesięciu lat pracy z ciałem, umysłem i energią Master Yang zdobył cenne umiejętności kontroli przepływu energii Qi w ciele (steruje przepływem krwi, ma wpływ na pracę narządów, zarządza własnym oddechem), a także posiadł tajniki utrzymywania równowagi Yin/Yang (z wykorzystaniem diety, cyrkulacji energii i ruchu). Master Yang dwadzieścia lat temu – jako pierwszy z rodziny – postanowił podzielić się tą wiedzą z ludźmi Zachodu i w tym celu stworzył Calligraphy Health System®. W oparciu o niego współpracuje z lekarzami (wykorzystując swoją imponującą wiedzę w zakresie leczenia zaburzeń organizmu takich jak cukrzyca, niepłodność, zaburzenia hormonalne, zaburzenia trawienia, nowotwory). Wspiera olimpijczyków, zawodników rugby, pływaków znacząco poprawiając ich osiągnięcia. Opracował programy redukujące poziom stresu, leczące niepłodność, zaburzenia trawienia, migreny itd. Jego misją jest profilaktyka prozdrowotna i nauczenie ludzi jak osiągnąć długowieczność (wszyscy z jego rodziny dożywają 100 lat).

Po raz pierwszy sprowadziła go do Polski Dagmara Skalska – Projekt Egoistka – w 2017 roku, dzięki temu mieliśmy możliwość ukończyć u Mastera kurs instruktorski. Dagmara jest oficjalnym przedstawicielem Mastera w Polsce i organizuje kursów instruktorskich Calligraphy Health System. Dagmara serdecznie Ci dziękujemy!

ZHEN HUA YANGTrener i wykładowca

Jego wiedza na temat cyrkulacji energii w ciele, regeneracji narządów wewnętrznych, procesów utrzymania homeostazy w organizmie ma korzenie w medycynie chińskiej.