WYSTĄPIENIA INSPIRACYJNE DOTYCZĄCE ZARZĄDZANIA ENERGIĄ MENEDŻERÓW I PRACOWNIKÓW

PRZYKŁADOWE TEMATY WYSTĄPIEŃ:

1. Zarządzanie własną energią – wyzwanie menedżerów w stresie. Zarządzanie ciałem, emocjami i umysłem.

2. Zarządzanie energią własną i swojego zespołu.

3. Jak brak zarządzania własną energią i hormonami wpływa na podejmowane przez menedżerów decyzje i budowane relacje?

4. Jak biologia wpływa na zaangażowanie, motywację i podejmowane przez menedżerów decyzje?

Work-Life Balance - zarządzanie własną energią – wyzwanie nowoczesnych liderów

Stres  nie  zabija. 
To  brak  właściwego  odpoczynku  i  regeneracji zabijają!

Cykl szkoleń „LIFE ENERGY MANAGEMENT ACADEMY -Zarządzanie własną energią”

Na pełen kurs Akademii składają się, powiązane ze sobą i przeplatające się w czasie warsztatów tematy:

 1. biochemii ciała
 2. zarządzanie emocjami
 3. uważności wobec siebie i innych ludzi
 4. praca poprzez ciało

BLOKI, dostosowujemy i/lub modyfikujemy w zgodzie z potrzebami organizacji.

Kurs może trwać od jednego dnia inspiracyjnego do 12 dni dla cyklu rocznego, gdzie uczestnicy mają możliwość zregenerowania siebie m.in. poprzez ćwiczenia Calligraphy Health System.

W czasie zajęć uczestnicy uczą się poprzez doświadczenie własne i grupy.

Otrzymują wiedzę i narzędzia do wpływania na poprawę swojego stanu mentalno-emocjonalnego, tak aby tworzyć poczucie pozytywnego nastawienia zarówno w pracy jak i życiu osobistym.

GŁÓWNA INTENCJA KURSU:

 • Podwyższenie świadomości o wpływie na własne zdrowie i dobre samopoczucie, a poprzez to zapewnienie wysokiego poziomu efektywności własnej, w pracy i życiu osobistym.
 • Dostarczenie narzędzi wspierających osiąganie spokoju mentalnego i emocjonalnego dla obiektywnego i prawidłowego podejmowania decyzji, selekcji i priorytetyzowania swoich działań.
 • Nauczenie i pokazanie jak profilaktyka i regeneracja, zapewnia wysoki poziom własnej energii, zdrowia i rozwoju osobistego.
 • Poszerzenie pola percepcji i dostarczenie narzędzi świadomego zarządzania sobą, swoimi zachowaniami oraz rozumienia innych dla efektywnej współpracy oraz zarządzania zespołami i/lub projektami.

 

ZAKRES KURSU:

Kompleksowy program warsztatowy prowadzony w sposób angażujący grupę, przy użyciu ćwiczeń, wykładów, refleksji osobistej i wyników kwestionariuszy diagnostycznych.

 1. EMOCJE I BIOCHEMIA CIAŁA
 2. EFEKTYWNOŚĆ MYŚLENIA
 3. PRACA Z CIAŁEM i ENERGIĄ

 

 1. EMOCJE I BIOCHEMIA CIAŁA – ich wpływ na podejmowane decyzje i jakość życia
 • Uczestnicy dowiedzą się jak biologia i hormony wpływają na funkcjonowanie naszego mózgu, zachowania w pracy i podejmowane przez nich decyzje życiowe oraz biznesowe. Otrzymają narzędzie do zarządzania swoimi stanami.
 • Dostaną narzędzia i techniki jak zarządzać sobą w sytuacjach stresowych, pod presją czasu, w wielości priorytetów, w wyzwaniach z którymi muszą się mierzyć w swoim otoczeniu.
 • Nauczą się, jak stosować poznane narzędzia, aby wpływać na swoje stany mentalno-emocjonalne, aby być proaktywnym i pozytywnie nastawionym zarówno w pracy jak i życiu osobistym.
 • Zobaczą jak ich nawyki biznesowe– sposób organizacji pracy, nadawania priorytetów,
  ale również odpoczynku i nawyki żywieniowe – wpływają na ich funkcjonowanie oraz sposób podejmowania decyzji biznesowych.

Otrzymają narzędzia do wdrożenia wiedzy i wypracowania nowych nawyków.

 1. EFEKTYWNOŚĆ MYŚLENIA– uważność, emocje i motywatory życiowe
 • Uczestnicy zobaczą co ich motywuje i jak to wpływa na ich zdrowie i jakość życia. Na podstawie kwestionariusza Reiss Motivational Profile dowiedzą się więcej na temat źródeł swojej własnej motywacji i ryzyka wypalenia zawodowego.
 • Zaobserwują jaki mają styl pracy i jak on może wpływać na ich zdrowie.
  Uczestnicy będą mogli skorzystać z kwestionariusza obserwacyjnego i dowiedzieć się więcej na temat swojego stylu pracy oraz korzyści i zagrożeń wynikających z niego.
 • Doświadczą jaki jest ich sposób myślenia i jak on wpływa na współpracę w grupie i na ich zdrowie. Skorzystamy z wyników badań stylów myślenia i działania FRIS®lub Clifton Strengh Finder. Uczestnicy otrzymają narzędzia jak zarządzać sobą z punktu widzenia równowagi zarówno w organizmie jak i w relacjach z innymi.
 • Uczestnicy będą mieli okazję rozpoznać swój poziom stresu wynikający z intensywności doznań i wielozadaniowości. Wybiorą pod siebie narzędzia, jak sobie z nim radzić w takich sytuacjach poziomie ciała i organizacji pracy. Omówimy, jak reagować pozytywnie na zmiany oraz damy narzędzia jak poprzez pracę ze świadomością, uważnością i organizację swojej pracy zminimalizować stres – wykorzystamy do tego m.in. techniki Zen Coachingu i metodologii ART. – wymiany zachowań agresywnych.
  W trakcie ćwiczeń doświadczą różnicy między uważnością a jej brakiem.
 1. PRACA Z CIAŁEM i ENERGIĄ
  Wiedza to tylko hałas, dopóki nie wprowadzi się jej w mięśniach!

W trakcie programu, poza częścią warsztatów dotyczących ciała i emocji, będziemy również uczyć 16 układów CALLIGRAPHY HEALTH SYSTEM dla uzyskiwania codziennej równowagi życiowej, zdrowia oraz świadomego oddechu wpływającego bezpośrednio na spokojny umysł człowieka XXIw.

Caligraphy Health System(Caligraphy Yoga) jest innowacyjnym i nowoczesnym systemem głęboko osadzonym w tradycyjnych holistycznych praktykach Indii i Chin.  Jest połączeniem tradycyjnych czterech systemów utrwalonych przez tysiąclecia: Tai Chi, Qigong, Joga oraz Chińskiej kaligrafii. 

 1. Tai Chi daje płynny bezwysiłkowy ruch.
 2. Chiński Qigong  (Chi-Kung) daje zrozumienie wewnętrznej energii i skupienie na Dantian jako centrum energetycznym.
 3. Pozycje (Asany) hinduskiej Jogi wprowadzają fizjologiczną strukturę i nadają kształt ruchom.
 4. Technika Chińskiej kaligrafii zapewnia trójwymiarowy przepływ i połączenie ruchom, które są zarówno intuicyjne, jak i pełne wdzięku.

PODSTAWOWYM CELEM CALIGRAPHY HEALTH SYSTEM JEST PRZEDŁUŻANIE I ZWIĘKSZENIE JAKOŚCI ŻYCIA POPRZEZ ZWIĘKSZANIE WEWNĘTRZNEJ ENERGII (QI).

Calligraphy Health System jest wręcz intuicyjną praktyką sekwencji ruchów ciała, pozwalającą uzyskać rozluźnienie, poczuć harmonię, przy jednoczesnym skutecznym „serwisowaniu”, czyli odnowie organów:

 • przywraca właściwą cyrkulację krwi
 • reguluje oddech
 • reguluje układ trawienno-wydalniczy
 • reguluje układ hormonalny
 • oczyszcza i dotlenia komórki
 • usprawnia pracę stawów, mięśni, ścięgien.

Dolegliwości takie jak astma, problemy z kręgosłupem, bóle mięśni a nawet stare urazy zmniejszają się lub znikają pod wpływem regularnej praktyki. Ruch staje się swobodniejszy i luźniejszy, gdy ciało staje się silniejsze, zdrowsze, bardziej zrównoważone.

Dzięki Calligraphy Health System ruchy stają się elastyczne i płynne. Odczuwamy ciepło w dłoniach, stopach i całym ciele, ponieważ przywracamy właściwy obieg krwi, usuwamy blokady i napięcia w ciele. W Caligraphy Health System nie ma potrzeby naciągania ścięgien i więzadeł, elastyczność przychodzi z czasem, automatycznie, gdy ciało się rozluźnia. 

CZEMU WARTO NAUCZYĆ SIĘ I PRAKTYKOWAĆ Calligraphy Health System?

Według twórcy systemu Mistrza Zhen Hua Yanga, na nasze zdrowie składają się 4 powiązane ze sobą elementy:

 1. 20% prawidłowe odżywianie,
 2. 20% aktywność fizyczna – optymalny ruch dla naszego organizmu,
 3. 20% nastawienie do tego co nas w życiu spotyka – jak radzimy sobie ze stresem, emocjami i myślami,
 4. 40% serwisowanie narządów wewnętrznych, gdyż emocje uderzają bezpośrednio w układ trawienny. 

Caligraphy Health System oddziałuje na wszystkie 4 obszary.

Pomaga je zharmonizować, koncentrując się przede wszystkim na wytwarzaniu energii.

Dzieje się to w trzech krokach:

 1. zwiększa się dostarczanie tlenu do organizmu, gdy czerwone krwinki zaczynają się oddzielać
  od siebie, rozkładając skupione struktury. Dzięki temu każda krwinka zaczyna transportować więcej tlenu. Daje to energetyzujący i odmładzający efekt każdej komórce w organizmie. Jest to również kluczowy czynnik w procesie detoksykacji organizmu.
 2. Miękkie tkanki ciała – mięśnie, ścięgna i więzadła – zaczynają się rozluźniać. Powoduje to pełniejsze otwarcie stawów i usunięcie blokad przepływu energii Qi w ciele.
 3. Wraz z praktyką ciało i umysł się integrują, stres i negatywne nastawienie ustępują, rozwija się stan zwiększonego naturalnego szczęścia. To praktyka polegająca na głębokim uspokojeniu,
  w wyniku której odczuwamy swoje ciało jako uziemione i bardziej lekkie.

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się:

 • 16 układów ruchów Calligraphy Health System,
 • jak rozciągać powięź i udrożniać kanały energetyczne,
 • wykonywać pozycje i wprowadzać swój organizm w stan optymalnej pracy i zdrowia, poprzez dotlenienie komórek i organów, a tym samym odblokowanie obiegu energetycznego w ciele,
 • techniki świadomego oddychania Dantian breath w trakcie wykonywania pozycji,
 • jak uzdrawiać i oczyszczać swój organizm na poziomie narządów wewnętrznych oraz głębiej – na poziomie komórkowym, przywracając ich do optymalnego funkcjonowania: właściwej temperatury, ilości tlenu oraz elastyczności i sprawności
 • uwalniać się od lęku i napięcia.

Dzięki praktykowaniu Calligraphy Health System uczestnicy nauczą się zarządzać własną energią. Będą serwisować i uzdrawiać swoje organy wewnętrzne, uwolnią się od napięcia i stresu, usuną blokady z ciała i umysłu, a także osiągną głęboki spokój i poczucie równowagi.

Możesz przeczytać więcej o systemie i obejrzeć film wywiad z Mistrzem Zen Hua Yang tu:

https://lifeenergy.pl/calligraphy-life/